Pokaż Nam Język

Osoby, chcące brać udział w konkursie: Pokaż Nam Język, proszone  są o zgłaszanie do nauczycieli języków obcych lub do koordynatorki mgr Aleksandry Rutkowskiej

XIV edycja konkursu „Pokaż nam język”

 

XIV edycja konkursu „Pokaż nam język”

Zapraszamy do udziału w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzą swoją wiedzę z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli chciałbym gorąco zachęcić do udziału w naszym konkursie lingwistycznym „Pokaż nam język”! Organizując jego pierwszą edycję w roku 2001 dla uświetnienia Europejskiego Roku Języków nie przypuszczaliśmy, że w kolejnych latach stanie się on największym konkursem dla młodych pasjonatów języków obcych w Polsce i że tyle szkół wpisze go na stałe do swoich kalendarzy! To nas bardzo cieszy i jednocześnie zobowiązuje do dalszego rozwijania konkursu i utrzymywania wysokiego poziomu organizacyjnego. Wysoki poziom językowy jest z kolei Waszą zasługą! Zwycięzcy dotychczasowych finałów regionalnych i tym samym uczestnicy superfinałów imponowali swoimi kompetencjami językowymi i, co nie mniej ważne, dużą wiedzą, szerokimi zainteresowaniami, ciekawością świata i umiejętnościami prowadzenia dyskursu.

Nasz konkurs, choć wyławia w końcowej fazie prawdziwe talenty, jest jednak także zabawą z językami obcymi, w ramach której w bezstresowy sposób można sprawdzić swoje umiejętności i wartościowo spędzić czas, czy to przed komputerem podczas etapu szkolnego, czy w czasie regionalnych testów półfinałowych.

Zapraszam do udziału w XIV edycji konkursu „Pokaż nam język”.

Dr Maciej Mackiewicz

Przewodniczący Komisji Głównej Konkursu

Informacje o konkursie

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z czterech etapów.

Etap pierwszy odbywa się w formie internetowego testu z wybranego języka przeprowadzanego na platformie www.pokaznamjezyk.pl, który kwalifikuje do dalszych trzech etapów konkursu rozgrywanych w wybranych Wyższych Szkołach Bankowych.

Formuła i charakter konkursu od razu zyskały uznanie i sympatię zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a grono zadowolonych uczestników z roku na rok się powiększa. Łącznie, w poprzednich dwunastu edycjach brało udział blisko 147 tys. osób. W ubiegłorocznej językowej rywalizacji wystartowało blisko 17 tys. uczniów z 635 szkół ponadgimnazjalnych.

Co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem. Wśród tematów poprzednich edycji były m.in.:

„Społeczeństwo globalne – komunikacja bez granic?”

Czy lokalna duma = globalny podziw? Rzecz o promocji krajów i miast

Dzień młodego Europejczyka

Młodzież - ambasadorzy Europy

Młodzi przedsiębiorczy

Internet i jego język.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 2014 rok – Rokiem Rodziny. Również nam zależy na zaakcentowaniu tego faktu, dlatego też do tej inicjatywy ONZ nawiązuje temat tegorocznej edycji naszego konkursu. Temat XIV edycji konkursu brzmi „Rodzina - tradycja, czy nowe wartości?”

Zachęcamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do językowej rywalizacji i udziału w konkursie „Pokaż nam język” organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe.